1) 4 х + 3 у = 5 и х-у = 3 2) х-у = 7 и 5 х - 3 у=1 3) 6 х+5 у = 6 и 2 х+у=-2 решите способом сложения

+2
Ответы (1)
  1. 7 декабря, 12:09
    0
    1) 4X+3y=5 x=3+y

    12+4y+3y=5 7y=-7 y=-1

    x-y=3

    x - (-1) = 3

    x=2

    2) x=7+y

    35+5y-3y=1

    2y=-34

    y=-17

    x=7 + (-17)

    x=-10

    3) 6x+5y=6 y=-2-2x

    6x-10-10x=6

    -4x=16

    4x=-16

    x=-4

    y=-2-2x

    y=-2+8=6

    y=6