1) 4 х + 3 у = 5 и х-у = 3 2) х-у = 7 и 5 х - 3 у = 1 3) 6 х + 5 у = 6 и 2 х + у = - 2

+3
Ответы (1)
  1. 16 июня, 20:28
    0
    4x+3y=5 4 (y+3) + 3y=5 4y+12+3y=5 7y=-7 y=-1

    x-y=3 x=y+3 x=y+3 x=y+3 x=-1+3 = 2

    x-y=7 x=y+7 x=y+7 x=y+7 x=y+7 x=-17+7=-10

    5x-3y=1 5 (y+7) - 3y=1 5y+35-3y=1 2y=-34 y=-17 y=-17

    6x+5y=6 6x+5y=6 6x + 5 (-2x-2) = 6 6x-10x-10=6 - 4x=16 x=-4

    2x+y=-2 y=-2x-2 y=-2x-2 y=-2x-2 y=-2x-2 y=-2*-4-2=6