Разложите на множители:

а) x^2-t^2+4xy+4y^2

б) kx^3+px^3+k+kx^2+px^2+p

+3
Ответы (1)
  1. 7 ноября, 11:04
    0
    а) x²-t²+4xy+4y²=x²-t² + (4xy+4y²) = 4y (x+y) + x²-t²

    б) kx³+px³+k+kx²+px²+p = (kx³+px³) + (kx²+px²) + k+p=x³ (k+p) + x² (k+p) + (k+p) =

    = (k+p) (x³+x²+k+p)