7 3/5 : X = 2 1/9 : 2 4/9

+4
Ответы (1)
  1. 10 ноября, 16:44
    0
    7 3/5 : x = 2 1/9 : 2 4/9

    7 3/5 : x = (19/9) : (22/9)

    7 3/5 : x = 19/22

    x = (38/5) : (19/22)

    x = 44/5

    x = 8,8