Решение задач 2 (11 х-5 (-17 х=55 5 (8 х+3 (-12=83 7 (2 х+9 (+3 х=114 3 (4 х+13 (-25=74

+1
Ответы (1)
  1. 9 марта, 02:06
    0
    1) 22 х+85 х=55

    107 х=55

    х=55/107

    2) 40 х-36=83

    40 х=83+36

    40 х=119

    х=119/40

    х=2,975

    3) 14 х+27 х=114

    41 х=114

    х=114/41

    4) 12 х-325=74

    12 х=74+325

    12 х=399

    х=399/12

    х=33,25