Запишите дроби 1/3; 2/3; 3/4; 1/6; в виде со знаменатилем 12

+5
Ответы (2)
  1. 13 сентября, 06:23
    0
    1/3=4/12

    2/3=8/12

    3/4=9/12

    1/6=2/12
  2. 13 сентября, 07:47
    0
    1/3=4/12

    2/3=8/12

    3/4=9/12

    1/6=2/12