3√1/27 - 5/6√27 - 0,1 √75 + 2√1/3

+2
Ответы (1)
  1. 8 декабря, 18:58
    0
    3√ (¹/₂₇) - ⁵/₆·√27 - 0,1√75 + 2√ (¹/₃) =

    3·¹/₃·√ (¹/₃) - ⁵/₆·3·√3 - 0,1·5·√3 + 2·√ (¹/₃) =

    = 1·√ (¹/₃) - 2,5√3-0,5√3+2·√ (¹/₃) =

    =1·√ (¹/₃) - 3√3+2√ (¹/₃) = 3·√ (¹/₃) - 3√3 = √ (⁹/₃) - 3√3 = √3-3√3 = - 2√3