0,6 * (2 5/6+3 3/4-4 1/2) + 2,75

+5
Ответы (1)
  1. 9 августа, 22:24
    0
    1. 2 5/6 + 3 3/4 - 4 1/2=17/6 + 15/4 - 9/2=34/12 + 45/12 - 54/12=25/12

    2. 0,6· 25/12 + 2,73=6/10 · 25/12 + 273/100=5/4 + 273/100=125/100 + 273/100=398/100=3,98