7 6/7 * 1 9/11 + 3 1/7 * 3/11

+3
Ответы (2)
  1. 30 января, 04:14
    0
    1) 7 6/7 * 1 9/11 = 14 2/7

    2) 3 1/7 * 3 / 11=6/7

    3) 14 2/7+6/7=15 1/7
  2. 30 января, 06:00
    0
    7 6/7 * 1 9/11 + 3 1/7 * 3/11=5 5/7 * 20/11 + 22/7 * 3/11=5/7*20/1+2/7*3/1=

    =100/7+6/7=106/7=15 1/7