3 3/12 + 5/12; 3 3/12+1 5/12

+5
Ответы (1)
  1. 5 июля, 15:22
    0
    3 3/12+5/12 = 3 + (3/12+5/12) = 3+8/12 = 3+2/3 = 3 2/3

    3 3/12+1 5/12 = 3+1 + (3/12+5/12) = 4 8/12 = 4 2/3