7/5x+1/3=/3 * (x+10) сем пятых x + одна третя = одна третя * (x+10)

+3
Ответы (1)
  1. 9 марта, 02:37
    0
    7/5 х+1/3=1/3 х+10/3

    7/5 х-1/3 х=10/3-1/3

    21/15 х-5/15 х=9/3

    16/15 х=9/3

    х=9/3:16/15

    х=9/3*15/16

    х=135/48

    х=2 39/48