1:1/5 1:2/5 1:2 1/7 1:3 2/9

+1
Ответы (1)
  1. 19 июля, 02:48
    0
    1 : 1/5 = 1 х 5/1 = 5. 1 : 2/5 = 1 х 5/2 = 2 1/2. 1 : 2 1/7 = 1 : 15/7 = 1 х 7/15 = 7/15. 1 : 3 2/9 = 1 : 29/9. = 1 х 9/29 = 9/29.