X+2y=1 x^2-2xy-y^2=1

+4
Ответы (1)
  1. 19 октября, 09:14
    0
    { х+2 у = 1

    { х²-2 ху-у² = 1

    { х = 1-2 у

    { (1-2 у) ² - 2 у (1-2 у) - у² = 1

    1 - 4 у - 4 у² - 2 у + 4 у - у² = 1

    -5 у² - 2 у = 0

    5 у² - 2 у = 0

    у (5 у-2) = 0

    у₁=0 или 5 у-2=0

    у₂=0,4

    х₁ + 2 у₁ = 1

    х₁ + 0*2 = 1

    х₁ = 1

    х₂ + 2 у₂ = 1

    х₂ = 1 - 0,4*2

    х₂ = 0,2

    Ответ: (1; 0), (0,2; 0,4)