9/16:3,375+1 1/25*1 2/3-1/35*24,5

+5
Ответы (1)
  1. 6 февраля, 05:23
    0
    9/16 / 3,375 + 11/25 * 1 2/3 - 1/35 * 24,5 = 9/16 / 3 3/8 + 11/25 * 5/3 - 1/35 * 24 1/2 = 9/16 / 27/8 + 11/25 * 5/3 - 1/35 * 49/2 = 1/6 + 11/15 - 7/10 = 5/30 + 22/30 - 21/30 = 6/30 = 1/5 = 0,2