А) (((2/5+1/5) + 2/5) - 7/10) - 1/10 б) (((2+3 1/4) - 1 1/4) + 2 7/8) - 4 5/8

+2
Ответы (1)
  1. 24 января, 03:44
    0
    А) (((2/5+1/5) + 2/5) - 7/10) - 1/10 = ((3/5+2/5) - 7/10) - 1/10 = (1-7/10) - 1/10=3/10-1/10=2/10=0,2

    б) (((2+3 1/4) - 1 1/4) + 2 7/8) - 4 = ((5 1/4-1 1/4) + 2 7/8=4-2 7/8 = 1 1/8