4/35•17/18+17/18•31/35 и 72/73•34/65+72/73•39/65.

+5
Ответы (1)
  1. 22 июля, 03:01
    0
    4/35 · 17/18 + 17/18 · 31/35 = 17/18· (4/35 + 31/35) = 17/18 · 35/35=17/18

    72/73 · 34/65 + 72/73 · 39/65 = 72/73· (34/65 + 39/65) = 72/73 · 73/65=72/65=1 7/65