1. Дзядька Арцем за 2 г праехау на кани 18 км. Якую адлегласць ен праедзе за 5 г, кали будзе ехаць з той жа скорасцю? Рашенне. 2. На канцэрт прыйшло 48 чалавек. Жанчын было 30, а мужчын и дзяцей пароуну. Кольки дзяцей прыйшло на канцэрт?

+3
Ответы (1)
  1. 26 июня, 06:27
    0
    1) 18/2=9 км/г 5*9=45 км

    2) 48-30=18 18/2=9 дзяцей