Как решить

10y+2• (7y-2) = 5• (4y+3) + 3y

+4
Ответы (2)
  1. 26 сентября, 03:56
    0
    10 у+14 у-4=20 у+15+3 у

    10 у+14 у-20 у-3 у=15+4

    у=19
  2. 26 сентября, 04:57
    0
    10y+14y-4=20y+15+3y

    10y+14y-20y-3y=15+4

    y=19