9 1/6: (4 1/3-8) + 24*3/8

+4
Ответы (1)
  1. 21 сентября, 01:00
    0
    1) 4 1/3-8=-3 2/3 2) 9 1/6: (-3 2/3) = 55/6 * (-3/11) = - 2 1/2=-2,5 3) 24*3/8=24/1*3/8=9 4) 9 + (-2,5) = 6,5