87220:14,671*223 + (6000-87*40)

+4
Ответы (1)
  1. 23 июня, 04:22
    0
    87220:14,671*223 + (6000-87*40) = 1328268,38

    1) 87*40=3480

    2) 6000-3480=2520

    3) 87220:14,671=5945,06

    4) 5945,06*223=1325748,38

    5) 1325748,38+2520=1328268,38