5 - (2 1/3+1 5/6) : (2 3/4-3 8/9) =

+3
Ответы (1)
  1. 16 июня, 05:47
    0
    5 - (2 1/3+1 5/6) : (2 3/4-3 8/9) = 8 27/41

    1) 2 1/3+1 5/6 = 2 2/6 + 1 5/6 = 3 7/6 = 4 1/6

    2) 2 3/4-3 8/9 = 2 27/36 - 3 32/36 = - 1 5/36

    3) 4 1/6 : (-1 5/36) = 4 6/36 : (- 41/36) = 150/36 * (-36/41) = - 150/41 = - 3 27/41

    4) 5 - (-3 27/41) = 5 + 3 27/41 = 8 27/41