76+5 розвязати двома способами

+5
Ответы (1)
  1. 14 марта, 15:47
    0
    76+5 = (70+6) + 5=70 + (6+5) = 70+11=81

    76+5=76 + (4+1) = (76+4) + 1=80+1=81