1) (0,6-1) * 1,5=

2) (0,25-1) : (-5) - 12

3) 35 - (1,3-0,5) * (-3,5) =

+5
Ответы (1)
  1. 14 марта, 19:18
    0
    (0.6-1) * 1.5=-0.4*1.5=-0.6

    (0.25-1) : (-5) - 12=-12.15

    -0.75: (-5) = 0.15

    0.15-12=-12.15

    35 - (1.3-0.5) * (-3.5) = - 119.7

    1.3-0.5=0.8

    35-0.8=34.2

    34.2 * (-3.5) = - 119.7