1) - 2.9 * (-1.3) - 40+1.64*3.5

2) - 25.8:6-20 * (2.96-3) + 8,3

+4
Ответы (1)
  1. 15 июля, 02:27
    0
    1) - 2,9 * (-1,3) - 40+1,64*3,5=3,77-40+5,74=-30,49

    2) - 25,8:6-20 * (2,96-3) + 8,3=-4,3-20 * (-0,04) + 8,3=4+0,8=4,8