1 1/2 ч=1 ч30 мин=90 мин.

1) 90:5*4 = 72 мин=1 ч12 мин=1 1/5 ч-Таня решала задачу.

+5
Ответы (1)
  1. 4 июля, 03:47
    0
    (1) (2) 1) 90:5*4=45*4=100 мин.=1 ч40 мин