В) 27^6/9^2 * (3^4) ^3 и г) 10^3 * (2^2) ^5/5^3*8^2

+1
Ответы (1)
  1. 20 сентября, 22:08
    0
    В) 27^6/9^2 * (3^4) ^3 = (3^3) ^6 / (3^2) ^2 * (3^4) ^3 = (3^18: 3^4) * (3^4) ^3 = 3^18-4 * (3^4) ^3 = 3^14*3^12 = 3^14+12=3^26