А) (а*16-720) : 30=400-392

+3
Ответы (1)
  1. 26 мая, 22:21
    0
    (а*16-720) : 30=400-392 (а*16-720) : 30=8 (а*16-720) = 8*30 (а*16-720) = 24016 а=240+72016 а=960 а=960/16 а=60