4/8*3/7

1/2*3/5

6/8*9/12

8/9*11/4

15/20*1/2

+4
Ответы (1)
  1. 5 ноября, 16:19
    0
    4/8 * 3/7 = 12/56 = 3/14

    1/2 * 3/5 = 3/10

    6/8 * 9/12 = (1*9) / (8*2) = 9/16

    8/9 * 11/4 = (2*11) / (9*1) = 22/9 = 2 4/9

    15/20 * 1/2 = 15/40 = 3/8