2 х квадрате-3 х-35=0

+1
Ответы (1)
  1. 20 августа, 23:13
    0
    2x²-3x-35=0

    D=3²-4*2 * (-35) = 9+280=289=17²

    x1 = (3+17) / 2*2=20/4=5

    x2 = (3-17) / 2*2=-14/4=-3,5

    Ответ: 5 и - 3,5