1) кос2 х+синх=0

2) син2 х-косх=2 синх-1

+1
Ответы (1)
  1. 11 октября, 15:48
    0
    1) cos2x-sinx=0

    cos²x-sin²x-sinx=0

    1-2sin²x-sinx=0

    2sin²x+sinx-1=0

    D=1+8=9

    sinx1 = (-1+3) / 4; sinx2 = (-1-3) / 4

    sinx1=1/2; sinx2=-1

    x1 = (-1) ^ (n+1) π/6+πn, n∈Z

    x2=-π/2+2πn, n∈Z

    2) sin2x-cosx