Cos (n/2-t) ctg (-t) / sin (n/2+t)

+2
Ответы (1)
  1. 23 февраля, 02:33
    0
    1-sin (n/2-t) ctg (-t) / sin (n/2+t) = 1-sin (n/2-t) ctg (-t) / - sin (n/2-t) = 1-1ctg (-t) = tg (-t)