1/2y + 1/6y + 9 = - y

+3
Ответы (1)
  1. 17 июня, 08:47
    0
    1/2 у+1/6 у+9=-у; 1/2 у+1/6 у+у=-9; 3 у+у+6 у=-54; 10 у=-54; у=-54/10; у=-5,4 или - 27/5