3

(x+3) - 4. (x+3) = 0

корен на уравнение?

+3
Ответы (2)
  1. 9 июня, 10:49
    0
    (х+3) ³-4 * (х+3) = 0

    (х+3) (х+3) ²-4 (х+3) = 0

    (х+3) * (х²+6 х+9-4) = 0

    х+3 = 0

    х1 = х²+6 х+5 = 0

    D = 36-20 = 16

    √D = 4

    x2 = (-6+4) / 2 = - 1

    x3 = (-6-4) / 2 = - 5

    Ответ: - 3; - 1; - 5
  2. 9 июня, 12:55
    0
    (х+3) (1-4) = 0

    -3 (х+3) = 0

    х+3=0

    х=-3