Упростить выражение

а) 25 х+15 х

б) 8m+m

в) z+19z

г) 12y-3y

+1
Ответы (1)
  1. 28 ноября, 23:40
    0
    А) 25 х+15 х=40 х

    б) 8m+m=9m

    в) z+19z=20z

    г) 12y-3y=9y