8 1/8+1 2/3-3 3/4

5 2/3+2 1/4-1 3/5

12 7/15-9 3/4+5 11/12

+4
Ответы (1)
  1. 7 декабря, 19:37
    0
    1) 65/8+5/3-15/4 = (195+40-90) / 24=145/24=6 1/24

    2) 17/3+9/4-8/5 = (340+135-96) / 60=379/60=6 19/60

    3) 1087/15-39/4+71/12 = (4348-585+355) / 60=4118/60=68 38/60=68 19/30