Вычислите:

а) (18^4*10^2) / (15^3*12^5) =

б) (10^3*9^2) / (6^3*5^2) =

в) 4*3^6+11*26^2 плюс 7*9^3=

+1
Ответы (1)
  1. 12 января, 03:09
    +1
    А) (18^4*10^2) / (15^3*12^5) = (3^8*2^4*2^2*5^2) / (3^3*5^3*2^10*3^5) =

    = (3^8*2^6*5^2) / (3^8*5^3*2^10) = 1 / (5*2^4) = 1 / (5*16) = 1/80

    б) (10^3*9^2) / (6^3*5^2) = (2^3*5^3*3^4) / (2^3*3^3*5^2) = 5*3=15

    в) 4*3^6+11*26^2 + 7*9^3 = 4*729+11*676+7*729=11*729+11*676=

    =11 * (729+676) = 11*1405=15455