14 (2y-3) - 5 (y+4) = 2 (3y+5) + 5 y

+3
Ответы (1)
  1. 22 апреля, 13:41
    0
    28 у+42-5 у+20=6 у+10+5 у

    23 у+22=11 у+10

    23 у-11 у=22-10

    12 у=12

    у=12:12

    у=1