9/56 - (7/15-5/12) х (3/14+1/2)

+3
Ответы (2)
  1. 21 мая, 04:35
    0
    1) (7/15-5/12) = 7*4/60 - 5*5/60=3/60

    2) (3/14+1/2) = 3/14+7/14=10/14

    3) 3/60*10/14=1/28

    4) 9/56-1*2/28*2=7/56
  2. 21 мая, 04:51
    0
    7/15-5/12=28/60-25/60=3/60=1/20

    3/14+1/2=3/14+7/14=10/14=5/7

    1/20*5/7=1/4*1/7=1/28

    9/56-1/28=9/56-2/56=7/56=1/8