Решите уравнение

0.6 * (y-1) - 0.5 * (y-1) = 1.5

+2
Ответы (1)
  1. 7 августа, 22:14
    0
    Выносим за скобки у-1

    (у-1) * (0,6-0.5) = 1,5

    (у-1) * 0.1=1.5

    у-1=1.5:0.1

    у-1=15

    у=15+1=16