The difference of Jany and Luna 's pocket money is 24 $ and their product is 481$. How much does each have assuming that Jane has more money than Luna?

+4
Ответы (1)
  1. 30 октября, 21:02
    0
    Без перевода, а так как понял.

    481-24=457

    457/2=228,5 - Luna

    228,5+24 = 252,5 - Jane

    Answer: 252,5 $ & 228.5 $