Вычислите: 1. (91,3+2,16:0,8) - 90 * 0,6

2.6,5 * 0,16-1,36:1,7+1,3

+3
Ответы (1)
  1. 31 июля, 08:13
    0
    1

    1)) 2,16:0,8=2,7

    2) 91,3+2,7=94

    3) 90*0,6=54

    4) 94-54=40

    2

    1) 6,5*0,16=1,04

    2) 1,36:1,7=0,8

    3) 1,04-0,8=0,24

    5) 0,24+1,3=1,54