20 - (7 1/3 - 6 7/8) : 3/4 - (5 1/4 - 4 21/40) : 1 9/20

+1
Ответы (2)
  1. 11 апреля, 18:19
    0
    20 - (7 1/3 - 6 7/8) : 3/4 - (5 1/4 - 4 21/40) : 1 9/20 = 18 8/9

    1) 7 1/3 - 6 7/8 = 22/3-55/8 = (176-165) / 24 = 11/24

    2) 5 1/4 - 4 21/40 = (210 - 181) / 40 = 29/40

    3) 11/24 : 3/4 = 11*4/24*3 = 11*1/6*3=11/18

    4) 29/40 : 1 9/20 = 29/40 : 29/20 = 29/40 * 20/29 = 2/4=1/2

    5) 20 - 11/18 = 19 7/18

    6) 19 7/18 - 1/2 = 19 7/18 - 9/18 = 18 16/18 = 18 8/9
  2. 11 апреля, 21:43
    0
    20 - (7 1/3 - 6 7/8) : 3/4 - (5 1/4 - 4 21/40) : 1 9/20 =

    = 20 - (22/3 - 55/8) * 4/3 - (21/4 - 181/40) * 20/29 =

    = 20 - 11/24 * 4/3 - 29/40 * 20/29 =

    = 20 - 11/18 - 1/2 =

    = 20 - 11/18 - 9/18 =

    = 20 - 20/18 =

    = 20 - 1 1/9 = 18 8/9