8 - (7 1/2-3 1/3) * 9/10

+1
Ответы (1)
  1. 28 ноября, 21:34
    0
    8 - (7 1/2-3 1/3) * 9/10=

    7 1/2-3 1/3=4 1/6

    4 1/6*9/10=3 3/4

    8-3 3/4=5*4/4-3/4=17/4=4 1/4