19/42+6/7,3/32+5/8,3/8+1/56

+1
Ответы (1)
  1. 24 февраля, 20:17
    0
    19/42+6/7 = 19/42+36/42 = 55/42 = 1 13/42

    3/32+5/8 = 3/32+20/32 = 23/32

    3/8+1/56 = 21/56+1/56 = 22/56 = 11/28