4 1/2 - 2 11/12 = ?

6 7/15 - 2 11/12=?

10 13/30-2 11/12=?

+1
Ответы (1)
  1. 29 декабря, 09:48
    0
    1) 4 1/2 - 2 11/12 = 4 6/12-2 11/12=1 18/12-11/12=1 7/12;

    2) 6 7/15 - 2 11/12=4 28/60-55/60 = 3 88/60-55/60=3 33/60=3 11/20;

    3) 10 13/30-2 11/12=8 26/60-55/60=7 86/60-55/60=7 31/60