А) 8/9 * (-5/6) + 1/9 * (-5/6) б) (0,8 - 1 1/7) * 7

+5
Ответы (1)
  1. 31 октября, 04:46
    0
    А) 8/9 * (-5/6) + 1/9 * (-5/6) = - 5/6 (8/9 + 1/9) = - 5/6*9/9=-5/6*1 = - 5/6

    б) (0,8 - 1 1/7) * 7 = 0,8*7 - 1 1/7*7 = 5,6 - 8 = - 2,4