25 - (16+7) = 2

1) 16+7=23

2) 25-23=2

144: (12•3) = 4

1) 12•3=36

2) 144:36=4

(25+12) •3=111

1) 25+12=37

2) 37•3=111

+2
Ответы (1)
  1. 17 февраля, 12:55
    0
    1) 25 - (16+7) = 2

    25-23=2

    2) 114: (12*3) = 4

    12*3=36

    114:36=4

    3) (25+12) * 3=111

    25+12=37

    37*3=111