Истина ли пропорция: 1 (7/8) : 4 (3/4) = 1 (1/14) : 2 (5/7) ?

Прошу помогите

+3
Ответы (1)
  1. 3 мая, 10:49
    0
    1 7/8:4 3/4=1 1/14: 2 5/7

    4 3/4*1 1/14=1 7/8*2 5/7

    19/4*15/14=15/8*19/7

    285/56=285/56 да, пропорция истинна