2-3 1/7 * (2-19/11) : 8/21

+4
Ответы (1)
  1. 2 декабря, 13:38
    0
    1) 2-19/11=22/11-19/11=3/11

    2) 3 1/7*3/11=22/7*3/11=66/77=6/7

    3) 6/7:8/21=6/7*21/8=3/1*3/4=9/4=2.1/4

    4) 2 - 2.1/4=-1/4