Cos^2 3x-cos2x=sinx-sin^2 3x и найти х€ (90 град; 180 град)

+3
Ответы (1)
  1. 14 декабря, 14:25
    0
    Cos²3x-cos2x-sinx+sin²3x=0

    1-1+2sin²x-sinx=0

    2sin²x-sinx=0

    sinx8 (2sinx-1) = 0

    sinx=0⇒x=πn, n∈z

    sinx=1/2⇒x = (-1) ^k*π/6+πk, k∈z